אבי גרינברג

אבי גרינברג

מחבר הספר ׳פחד, כאב וחברים אחרים׳, ממציא ומפתח שיטת גרינברג, מלמד אנשים כ-40 שנה דרך הכלים אותם פיתח, להפוך את הפחד והכאב שהם פוגשים בחיים לחברים. במשך שנים אבי הקדיש את תשומת ליבו לפיתוח השיטה, ולהכשרת מנחים ומדריכים. בימים אלה הוא מסיים את כתיבת ספרו החדש בנושא מימוש פוטנציאל אישי.

 אבי גרינברג גילה מגיל צעיר כי יש לו יכולת להשפיע על מחלותיהם של אנשים, לרפא אותם, ובקיצור, ליצור שינוי ברווחתם באופן כללי. עד מהרה הוא החל לעבוד עם אנשים באופן מקצועי. גרינברג חיפש דרך ליישם את כישרונו הטבעי, וכאדם שאוהב ללמוד בעצמו, שקע בחקר ההתנהגות האנושית. במקביל, הוא החל לחקור טכניקות אחרות, למד צורות שונות של עיסוי, עבודת גוף וטיפולים סומטיים. כדי לפתח רגיעה, שקט וריכוז, הוא התאמן במדיטציה, יוגה ואומנויות לחימה. הוא עבד גם בתחום הפרה-רפואי במשך שנתיים שם צבר ניסיון רפואי.

במהלך מסעותיו הוא היה בר מזל לפגוש מרפאים אתניים של שבטים בדואים בחצי האי סיני, ורופאי שבטים בדרום אמריקה. חוויות אלה הביאו נקודת מבט שונה לחלוטין על איך ניתן לרפא אדם.

לאחר עשור של עבודה עם אנשים, חווה תחושה של תסכול וחוסר תועלת מהעובדה שמטופלים הפכו לתלויים בו לרווחתם. הוא הבחין כי דפוס זה חזר על עצמו: אחרי ההחלמה, אלה שעמם עבד, חזרו לחיי היום-יום שלהם, וכעבור כמה חודשים חזרו עם אותם בעיות, ולעתים קרובות מצבם החמיר. גרינברג הבין כי כדי להירפא בצורה משביעת רצון, אנשים צריכים להיות מעורבים באופן אישי בתהליך הריפוי וההחלמה שלהם.

בשלב זה, החליט אבי להניח בצד את הידע הקודם שלו וחיפש דרך ללמד אנשים לרפא את עצמם. מתוך כבוד עמוק ליכולת האנושית לריפוי עצמי, וההבנה שיכולת זו נשכחה, ​​החליט אבי לשנות את המקצועו ממטפל למחנך.

לאחר מספר שנים של תרגול הגישה החדשה, התאגדה קבוצת אנשים שביקשה ללמוד את דרך עבודותו – ומה שתרגל באופן טבעי הפך למתודה: ׳שיטת גרינברג׳. אבי פיתח שיטה זו מתוך כוונה להכשיר אנשים אחרים להיות מתרגלים שיכולים ללמד אחרים כיצד לשפר את בריאותם וליצור את השינוי שהם רוצים בחייהם. וכך פתח את בית הספר הראשון של שיטת גרינברג בסוף שנות ה -80 בישראל.

כיום, אבי גרינברג ממשיך להתפתח באופן אישי ומקצועי, ללמוד יותר על ההתנהגות האנושית ולהשתמש בה כדי לפתח את ההיבטים המתקדמים של שיטת גרינברג. הוא גם מאמן ומפקח על המורים והמאמנים של השיטה.

אבי גרינברג הוא המחבר של מספר ספרים בינהם ׳פחד, כאב ועוד כמה חברים׳ 

ספרי אבי גרינברג

האתר של אבי גרינברג

ראיון עם אבי גרינברג