9 הרגלים יומיים שיהפכו אתכם למאושרים יותר, שינויים קטנים בשגרת יומכם, שיחוללו שינוי משמעותי בחייכם ובקריירה שלכם.

אושר הוא המדד האמיתי היחיד להצלחה אישית. לגרום לאנשים אחרים להיות מאושרים הוא הביטוי הגבוה ביותר של הצלחה, אלא שכמעט בלתי אפשרי לגרום לאחרים אושר אם אינכם מאושרים בעצמכם.

עם מחשבה זו, הנה תשעה שינויים קטנים שאתם יכולים לעשות בשגרת היומיום שלכם, ואם אתם כמו רוב האנשים, הם מיד יגדילו את מידת האושר בחייכם:

1. התחילו כל יום בציפייה
אם קיימת אמת גדולה על החיים, זה שהם בדרך כלל עומדים בציפיות שלכם. לכן כשאתם קמים מהמיטה, שימו לב שהמחשבה הראשונה שלכם תהיה: “משהו נפלא עומד לקרות היום.” נחשו מה? אתם כנראה צודקים.

2. הקדישו זמן לתכנן ולתעדף
המקור הנפוץ ביותר למתח הוא התפיסה שיש לכם יותר מדי עבודה לעשות. במקום להיות כפייתיים בנוגע לזה, תבחרו דבר אחד שאם תבצעו אותו היום, הוא יקרב אתכם למטרה וליעד הגבוהים ביותר שלכם בחיים. אז עשו זאת תחילה.

3. תנו מתנה לכל מי שאתם פוגשים
אין הכּוונה למתנה רשמית עטופה בנייר. המתנה שלכם יכולה להיות חיוך, מילת תודה או עידוד, מחווה של נימוס, אפילו הנהון ידידותי. ולעולם אל תעברו על פני קבצנים בלי לתת להם משהו. שקט נפשי שווה את המטבע העודף.

4. אל תתמכו בשיחות סרק
ויכוחים על פוליטיקה ודת אין בהם תשובה “נכונה”, והם בהחלט גורמים לרוגז בנוגע לדברים שאינם בשליטתכם. כאשר עולים נושאים כאלה, עזבו את המקום ואמרו משהו כמו: “זה עושה לי כאב ראש לחשוב על דברים כאלה.”

5. הניחו שאנשים הם בעלי כוונות טובות
מכיוון שאינכם יכולים לקרוא מחשבות, אינכם באמת יודעים את ה”למה” מאחורי ה”מה” שאנשים עושים. זקיפת מניעים רעים להתנהגויות מוזרות של אנשים אחרים מוסיפה אומללות נוספת לחיים, ואילו הנחת כוונות טובות משאירה אתכם פתוחים לפיוס.

6. אכלו מזון באיכות גבוהה באיטיות
לפעמים איננו יכולים להימנע מבליסה של משהו מהיר כדי לשמור על עצמנו בתנועה. אף על פי כן, לפחות פעם ביום, נסו לאכול משהו טעים ממש, כמו נתח קטן של גבינה משובחת או שוקולד מיובא. התמקדו בזה; טעמו את זה; התענגו על זה.

7. שחררו את התוצאות
האויב הגדול של אושר הוא דאגה, אשר מגיעה מההתמקדות באירועים שאינם בשליטתכם. לאחר שנקטתם בפעולה, בדרך כלל אין דבר נוסף שתוכלו לעשות. התמקדו במשימה שבהישג ידכם, ולא באיזו פנטזיה מוזרה על מה שעלול לקרות.

8. כבו את הטלוויזיה שפועלת ברקע
בבתים רבים נהוג להשאיר את הטלוויזיה כ”רעש רקע” בזמן שעושים דברים אחרים. העניין של שידורי הטלוויזיה הוא לגרום לכם להיות לא מרוצים מחייכם, כך שתצרכו יותר דברים. מדוע עליכם לתכנת את עצמכם להיות צרכנים נטולי דעת?

9. סיימו כל יום בהכרת תודה
רגע לפני שאתם הולכים לישון, כתבו לפחות דבר נפלא אחד שקרה לכם. זה יכול להיות דבר קטן כמו לגרום לילד לצחוק, או דבר גדול כמו עסקה ששוויה מיליון דולר. לא משנה מהו הדבר, הכירו תודה לאותו יום, כי הוא לעולם לא ישוב.

מתוך הבלוג של גפרי ג’ימס