ברנדון בייס מחברת רב המכר “המסע”

Brandon-Baysכל כך הרבה נשים מפנות ביקורת חריפה ושנאה עצמית כלפי עצמן. התשוקה להיות מושלמת יכולה להוביל בעיות של דימוי גוף, הפרעות אכילה ואף להרוס מערכות יחסים חשובות. ברנדון בייס, יוצרת שיטת המסע, מציעה שישה שלבים פשוטים על מנת ליצור אהבה וקבלה עצמית אמיתיות באופן מתמשך ויציב.

1. ותרי על הצורך להיות מושלמת

האם את מוצאת את עצמך מבקרת כל הזמן את פעולותייך, ההתנהגות או המראה שלך?
האם את מאלו שיש להם מיינד שלא מפסיק לדבר (לחשוב…)?
האם יש בתוכך קול פנימי שכל הזמן מתאר את חייך, שופט, מבקר ולעולם לא מוותר לך?

המיינד שלך מונע על ידי פחד, ספק ושיפוט. התפקיד שלו הוא לשמור עלייך מוגנת ובטוחה! במקום להתיידד עם המיינד שלנו, אנחנו שופטות אותו, נלחמות בו ומנסות להדוף אותו בתקווה שהוא פשוט יפסיק! וכך הוא רק נעשה חזק יותר, כמו שאת כבר יודעת: ‘מה שאנו מתנגדים לו מתקבע’

אם יש לך תודעה עקשנית מלאה בשיפוט עצמי אז הקדישי לעצמך קצת זמן, שבי במקום שקט, נשמי עמוק, עצמי את עינייך והזמיני את המחשבות לבוא ולהציף, קדמי בברכה את כל המחשבות, אקראיות ואכזריות ככל שיהיו.

הרשי לעצמך להיפתח לגמרי ואפשרי לכל מחשבה שאי פעם עלתה בך להגיע לכאן עכשיו. ואז פשוט שימי לב למה שקורה…

יכול להיות כי תרצי להודות למיינד על העבודה המעולה שהוא עשה עד כה כשהוא שומר עלייך ומגן עלייך, תני לו לדעת שהוא יכול לנוח כעת. דעי כי אין מה לתקן או לשנות את כבר מושלמת כפי שאת.

2. אל תשווי את עצמך לאחרים

הפסיקי לחפש סיפוק מבחוץ. את לא יכולה לדעת מה העולם הפנימי של אדם אחר, ואותו אדם עשוי להסתכל עלייך ולרצות בדיוק אותו דבר.

עצרי לרגע, קחי נשימה עמוקה פנימה והרשי לעצמך להבחין במה שמסביבך. על מה ברגע הזה את יכולה להכיר תודה? המשפחה, הילדים, הבריאות, האוויר שאת נושמת?

פרגני לעצמך את הזמן לשבת ולרשום את כל הדברים עליהם את מכירה תודה בחייך, לכל האנשים, החוויות, הדברים שיש לך, המקומות שהיית בהם, האוכל שאכלת, לדברים הקטנים שאת אוהבת ביחס לעצמך.

אם את מתמקדת במה שחסר בחיים, הסיכוי שתיצרי עוד מחסור. לחילופין, התמקדי במה שטוב בחייך וראי כמה את כבר מבורכת. הכרת תודה, לב מלא בתודה מושך שפע רב יותר.

ערכי רשימה של כל הדברים עליהם את יכולה להכיר תודה, הפנימי את הרשימה, היא ייחודית לך! אף אחד מבחוץ לא התנסה בדברים האלו כמוך, בדיוק כפי שאף אחד מבחוץ לא יכול לתת לך את האושר שאת מחפשת – זה כבר נמצא ותמיד היה בתוכך.

אולי תרצי לדמיין מדורה בה את יכולה להזמין את דמותך הצעירה שאותה את שופטת, מאשימה, מבקרת או כל הזמן משווה עם אנשים אחרים. התנצלי בפני דמותך הצעירה על כל ההשוואות והשיפוטים וקבלי סליחה ואהבה מעצמך הצעירה. תני לעצמך הצעירה לסלוח לעצמה על שהיא לא עמדה בסטנדרטים הגבוהים שלך. אמרי זאת בקול, את כל אותן מילים שלא יכולת לומר, שלא הרשת לעצמך לבטא.

  • מארז של 4 ספרי עסקים
    חדש
    במבצע

3. הפסיקי להתאים את עצמך לרצונות של אנשים אחרים

כנשים אנחנו באופן טבעי המטפלות: מטפלות בילדים שלנו, במשפחה ויש לנו את המתנה המדהימה מהטבע להביא ילדים לעולם. אולם, בעולם של היום תפקיד האישה אינו מסתיים באימהות, נשים רבות כיום הן המפרנסות העיקריות במשפחה. קשה למלא את כל התפקידים הנדרשים מן האישה, ועדיין להישאר נאמנה לעצמך ולטבע הנשי השמח

כאשר את מרגישה שאת נותנת יותר מידי ואולי מתחת את מרגישה כעס, טינה ותסכול זה הזמן להרפות מהצורך להתאים את עצמך לרצונות של אנשים אחרים.

שאלי את עצמך:

• מה זה נותן לי להתאים את עצמי לרצונות של אחרים?
• אם לא יכולתי להתאים עצמי לצרכי אנשים אחרים, מה יכול לקרות?
• איך זה יגרום לי להרגיש?
• האמת ,האם אנשים אלה בכלל בקשו ממך לעשות את מה שאת עושה עבורם?
• מה הסיפור שאני מספרת לעצמי כאשר אני צריכה להתאים את עצמי לרצונות של אחרים?
• מה אני מסתכנת להרגיש אם אומר לא?

מה אם היית באמת מרשה לעצמך לכעוס עכשיו, להרגיש את הכעס במלוא העוצמה ולאפשר לו לבעור דרכך, מה היה נשאר אז? מה האמת

4. הפסיקי לדאוג מה אנשים אחרים חושבים

היי כנה, כמה פעמים הסתכלת על אנשים וחשבת שהם יותר מידי… רעשניים/שקטים, מלאי ביטחון/ביישנים, שמנים/רזים, עשירים/עניים, חכמים/לא מבריקים, מוצלחים/בזבוז זמן. גם אם לא ביטאת את המחשבות שלך באופן מילולי, האנרגיה הזו עדיין זרמה ממך החוצה והשליכה על מישהו אחר לפי תפיסת המציאות שלך לגביהם. האם משהו מזה היה אמיתי? האם את יכולה לומר ב100% שהמחשבות שלך היו מדויקות? סביר שלא!
בדומה, כשלאנשים אחרים יש דעות עלייך, זה בדיוק מה שהן, דעות, שמבוססות על התפיסה הסובייקטיבית שלהם ועל האופן שבו הם מסננים מידע מהעולם שסביבם. כך שלמעשה זה אוסף של שקרים שנוצרו על ידי המיינד שלהם דרך פחד וספק ששופטים מישהו האחר.

שאלי את עצמך: האם מישהו באמת יכול להכיר את העולם הפנימי שלי, המחשבות שלי, הרגשות שלי, ההתנסויות שלי, כל דבר שהופך אותי למה שאני? התשובה באופן ברור, היא לא!

מה את מעדיפה? לקבל את מי שאת, כול כולך, אפילו את החלקים שהיית מייחלת שיהיו שונים או להאזין לשקרים ולהשלכות של אנשים אחרים עלייך? הבחירה היא שלך, החליטי עכשיו לחיות מתוך ביטוי עצמי מלא של עצמך.

5. בחרי במודע לכבד את עצמך

לכבד את עצמך זו בחירה. לעיתים קרובות אנחנו נותנות קרדיט לאנשים אחרים, אנו מבחינות בכישרונות של האחרים, ביופיים, אבל אנחנו הרבה יותר קשות עם עצמנו. זה הזמן ללמוד כיצד להיות עדינה עם עצמך ולבטא הערכה.
אם את אוהבת הצהרות לכי עם זה והתחילי לומר אותם לעצמך לפני המראה. אם את אוהבת לרקוד, שימי את השיר האהוב עלייך ביותר וריקדי כאילו אף אחד אינו רואה. אם את אוהבת לשיר שירי בקול רם במלוא גרונך. עשי כל מה שמרגיש לך מלא אהבה, מעודד אותך וחוגג את מי שאת!
עכשיו, קחי רגע לשבת בשקט מתוך הכרת תודה על כל מה שאת. עשי רשימה של כל התכונות, הכישרונות, רגעי הנתינה, האכפתיות, טוב הלב, היופי, הברק והיצירתיות שנתת לעצמך. תני לרשימה להתמלא עד גדותיה.

אחר כך הכיני דף חדש של שבחים בהם את מבטאת את הכרת התודה שלך על היותך את. מתי בפעם האחרונה ששיבחת את עצמך או הכרת ביופי שלך? זה הזמן להעז: הרעיפי על עצמך אהבה עצמית.

לאחר מכן מצאי מתנה, משהו משמעותי, רק בשבילך. זה יכול להיות פרח, קטע מוזיקלי, משהו משמעותי לך שאומר ‘אני מכבדת אותך, אני מעריכה אותך, אני מכירה לך תודה’. זה הזמן לכבד את עצמך. את ראויה לכך.

6. ותרי על חיפוש האהבה מבחוץ לעצמך

לעיתים קרובות אנחנו יותר מידי קשות עם עצמנו, כל הזמן שופטות ומבקרות כל דבר אודותינו, יוצרות השוואות עם אחרים ומרגישות שמשהו בסיסי לא בסדר בנו.

אנחנו מקנאות באנשים אחרים שנדמה לנו שיש להם הכל, אנשים ‘ברי מזל’ אלה שנראה שהתברכו יותר מאתנו ויש להם הכל בחיים.

אנו מרגישות צורך לתקן את עצמנו ולנקוט פעולות נואשות כדי להצליח. אנחנו הופכות להיות כרוכות אחרי האהובים עלינו, וכמהות לתשומת לב מאחרים, משום שאנחנו מרגישות ריקנות בלי זה.

ככל שאנו כמהות יותר לאהבה מאחרים, כך אנו מרחיקים אותם מאיתנו.

אפילו אם נקבל את האהבה לה אנו כמהות, היא לעולם לא תספיק לנו. הריקנות שאנו חשות, שצריכה להתמלא באהבה ותשומת הלב מבחוץ היא בעצם בור ללא תחתית.

מה אם יכולת להרגיש שלמה בלי שאף אחד יאשר שאפשר לאהוב אותך?
מה אם מספיק לאהוב את עצמך באופן מלא ולקבל את עצמך, כל כולך… אפילו את החלקים שאינך גאה בהם…

כל כך הרבה מאתנו ניסו לגלות ולתקן את ה”מגרעות” ו”חוסר השלמות” במקום לקבל אותם, לאהוב אותם ולהכיר כי אנחנו כבר מושלמים ושלמים. הפסיקי לנסות למצוא תשובות מחוץ לעצמך.

אהבה ללא תנאי היא בבסיס הוויתך, זו האמת של מי שאת באמת. זו המהות שלך. היא קיימת בליבת הרגשות החזקים ביותר שלך. דעי כי מה שאת באמת זה זוהר, לא יסולא בפז, נפלא. אנו כולנו יהלומים.

סיפור האהבה הארוך ביותר שיהיה לך הוא זה עם עצמך, אז למה לא להתחיל אותו כבר ברגע זה.
אם תרצי לגלות לעומק מה מונע ממך מלאהוב את עצמך באופן מלא ולפרוח כאישה, ברנדון בייס, הסופרת של רב המכר הבינלאומי “המסע”, מייסדת שיטת המסע, ומנחת הסדנאות המפורסמת בתחום ריפוי תאי, מנחה סדנת מסע אינטנסיבית לנשים בלבד, שם תוכלי לשחרר את הכאב והסבל שמונעים ממך לממש את מלוא הפוטנציאל שלך ולהיות היהלום המבריק והמדהים, האישה המרהיבה שאת כבר כעת.

רוצה עוד?
thejourney.co.il