הארוע התקיים ביום ראשון 12 למאי 2019 ​בנווה צדק תל אביב
מעוניינים בפרטים על אירועי עצם הכתיבה הבאים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדםהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


הפנינג כתיבה ויצירה עם:

מאירה ברנע גולדברג, חגית אלמקייס, אפרים סידון ודני קרמן

לכתוב כמו ילדים לא רק לספרי ילדים!​

10:10–11:40 מאירה ברנע גולדברג

10:00 – 10:10 דברי פתיחה

מאירה ברנע גולדברג

מחברת רבי המכר ‘כמה רחוק את מוכנה ללכת’, ‘משפחה לדוגמה’, ‘מסעותי עם חמותי’ וסדרת הנוער המצליחה ‘כראמל’, בהוצאת כנרת זב”מ. זוכת פרס שרת התרבות בתחום היצירה הספרותית העברית לילדים ולנוער ע”ש דבורה עומר. סופרת, מנחת סדנאות כתיבה, עורכת תרגום, בעלת טורים קבועים באתר האינטרנט מאקו ובמקומונים של רשת שוקן.

החיים כספר – בין דמיון למציאות (ולהפך) ואיך הכול קשור בעצם לילדות.

מפגש מרתק, משעשע ומרגש שבו נדבר על דמיון, בדיה ומציאות שמתערבבים זה בזה עד שלא ניתן להבדיל ביניהם. במפגש נבחן האם ככל שילדותינו מלאה קשיים וסבל, כך הכתיבה שלנו מעניינת יותר, ואם כן, מה יעשו הכותבים שהייתה להם ילדות מאושרת?

12:00–13:30 חגית אלמקייס

חגית אלמקייס

מנחת סדנאות כתיבה אינטואיטיבית וביבליותרפיה. מאמנת אישית ומלווה תהליכי שינוי והתפתחות אישיים באמצעות כתיבה. עיתונאית וצלמת. כתבה ויצרה את “יומן כתיבה מסע במילים – 365 ימים”. מלווה אנשים שרוצים ליצור שינוי בחיים שלהם, בסיפור האישי שלהם, באמצעות כתיבה אינטואיטיבית, כתיבה תרפויטית, כתיבה יצירתית, דמיון מודרך וספרות יפה. התהליך מתקיים במסגרת סדנאות קבוצתיות וקורסים שנתיים וכן באופן פרטני.

לכתוב כמו בילבי – סדנת כתיבה אינטואיטיבית בעקבות בילבי הילדה הנצחית

מסע במילים מסע במילים אל ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, הדמיון, הבידיון , והאמת שנמצאת מתחת להכל.

13:30 14:15 הפסקה

14:15–16:00 אפרים סידון ודני קרמן

אפרים סידון והמאייר דני קרמן

סופר הילדים אפרים סידון והמאייר דני קרמן משתפים בדיאלוג ביניהם ובמערכת היחסים המיוחדת בין סיפור ואיור. מה נולד קודם, הטקסט או האיור? וכמה הכותב מתערב בעבודת המאייר?

קרמן המצויד בניירות לבנים ובטוש שחור, מצייר. סידון מספר כי “אחד האתגרים הכי גדולים של מאיירים זה ‘לכתוב’ את הסיפורים בצד. אם נגיד כתוב שילד קונה כרטיס למוזאון, אבל בצד רואים ילד אחר אוכל גלידה וכלב רודף אחרי חתול… לתת סיפור בצד, זה הכיף הכי גדול שלהם”. קרמן מאייר את הסיפורים של סידון לעיני הילדים ומשוחח על ההבדלים שבין איור לציור, על האיור כשפה, על החלטות אמנותיות שעל המאייר לקבל ועוד. המפגש מדגים וממחיש את עבודתם המשותפת של הסופר והמאייר.

בשנת 2017 יצא לאור ספרם המשותף של קרמן וסידון שטויות שסבא אומר בהוצאת עם עובד.

הארוע התקיים ביום ראשון 12 למאי 2019 ​בנווה צדק תל אביב
מעוניינים בפרטים על אירועי עצם הכתיבה הבאים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדםהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם