יום שישי 15.04.16 11:00 12:00
על חירות ושלטון עצמי – מבוא לפילוסופיה של מהטמה גנדהי

מחיר 25 ש”ח 

book-now

בהנחיית נועם שרון

נועם שרון (יליד ירושלים, 1977), בוגר האוניברסיטה העברית בלימודי הודו, מייסד הוצאת אדם עולם ומנהלהּ. משלב בחייו בין יצירה תרבותית, אקטיביזם חברתי, פעילות עסקית ועבודה רוחנית. למד הינדית כדי לתרגם את שלטון עצמי משפת המקור.

ספר אלכסון קטן

גנדהי, המנהיג ההודי מעורר ההשראה, פיתח תפיסת עולם רוחנית מגובשת, המבוססת על שילוב בין התרבות ההודית הקדומה לעקרונות מערביים מודרניים.

את עקרי משנתו ניסח בספרו הראשון שלטון עצמי, שהוא גם ספר ההגות היחיד שחיבר. לכבוד תרגומו של הספר לעברית, נקיים שיחה על הפילוסופיה הגנדיהנית כמפתח לחירות אישית. עם נועם שרון – מתרגם הספר והמוציא לאור, ועם שמעון לב – עורכו המדעי של הספר.

מפגש מיוחד לרגל פרסום התרגום העברי של הספר “שלטון עצמי”

gandhi cover big

שלטון עצמי הוא ספרו הראשון, וספר ההגות הפוליטי היחידי שחיבר מהטמה גנדהי. הוא המקום הראשון שבו הוא מצהיר על שליחותו האישית – לעזור לעם ההודי להשיג שלטון עצמי, כפי שהוא פירש את המושג. כתיבת הספר שלטון עצמי הייתה נקודת שיא שבה השלים את הטרנספורמציה האישית שהתחוללה בו – מעורך דין המעריץ את התרבות האנגלית ללוחם חופש ומהפכן מעורר השראה, המוצא בשורשיו ההודיים את המקור לשיטת המאבק הבלתי-אלים שפיתח ובאמצעותה שחרר את הודו משלטון האנגלים. זאת הסיבה שהספר שלטון עצמי נחשב בעיני חוקרי גנדהי בכל העולם לספרו המשפיע והחשוב ביותר.

  • האם הפילוסופיה של גנדהי רלוונטית גם לזמננו?
  • האם היא שימושית גם בישראל?
  • האם הקורא הישראלי של היום יכול ללמוד משהו מהמנהיג ההודי שפעל לפני כמאה שנה?

התשובה, במילה אחת – כן!

גנדהי אמנם התווה דרך לאומה שלמה, אך טען שהודו לא תהיה חופשייה אם לא יהפכו אנשיה לאנשים חופשיים בעצמם. גנדהי מתח ביקורת חריפה על הציוויליזציה המערבית המודרנית, וטען שהמכניזציה, המהירות והמשפטיזציה מובילים את אירופה לאבדון. היום ניתן לראות עד כמה הביקורת שלו הייתה נבואית.

במציאות הישראלית המורכבת, חשוב לתת במה לקול אלטרנטיבי – קול שמטיף לכוח אך ללא-אלימות, שמציג סדר חברתי נטול צייתנות עיוורת, שקורא לחירות אישית – אך מתוך שלטון עצמי.

לרכישה | לאתר הספר

מחיר 25 ש”ח -לרוכשי הספר ינתן כרטיס חינם / רוכשי הכרטיס יוכלו להזדכות על מחירו בעת רכישת הספר במועד ההרצאה

book-now

סגירת תפריט
×

עגלת קניות