אילן לוי

אני מאמין

באופן אישי אני רואה את העולם כספרייה, בן אדם יושב בביתו וסביבו המון ספרים, פעם הוא שולף את זה ופעם אחר. אני רוצה ליצור מדף של ספרים שישפיעו על אנשים. יתנו להם משהו שיהיה בעל משמעות בחייהם. הספרים, וכיום הסדנאות, הינם הכלי.

בא מאהבה

אם לענות על השאלה למה ספרים ולמה הוצאה לאור בשתי מילים "בא מאהבה", אני אוהב ספרים, משוגע אפילו היום שאני מקבל בחודש משהו כמו 50 ספרים באנגלית מחו"ל, ופה בארץ שולחים לי או שאני מקבל מקולגות ספרים שהוציאו, עדין אני מוציא כל חודש משהו כמו 300-400 ₪ על ספרים, וזאת בנוסף על מנוי בספריה.

בסוף שנת 1993 חזר אחי הצעיר אייל משנה טיול בהודו הוא נתן לי ספר באנגלית "הטאו של פו"
– זוכר אמר לי החלום שלך היה להיות מו"ל אז הנה זה יכול להיות הספר הראשון. וכך היה

 לֹמה פראג

רבים שואלים אותי על שם ההוצאה, לא אין לי שום קשר משפחתי לפראג העיר. ושם משפחתי הינו לוי, מגיל צעיר העיר הילכה עלי קסם, מין מושג מטאפיזי, זה התחיל בבוקר בו גילינו על דבר הפלישה הסובייטית לעיר פראג (21 אוגוסט 1968), אבא שלי שעד אז קומוניסט נלהב הבין משהו, האכזבה על פניו הובילה אותי להתעניינות במקום הרחוק ההוא, אחר כך הגיע אריק איינשטיין עם השיר הנפלא " שיר שחלמתי על פראג" ובגיל מבוגר יותר הספרים של קפקא ועוד.

ההשראה

בתחילת הדרך, הוצאת אלמנט ELMNT , הוצאה אנגלית מעולה שלא שרדה לצערי, אחד הספרים הראשונים שקניתי את הזכויות מהם היה "לשיר את הנשמה הביתה" ספר של שמאנית קלטית, הם הוציאו את כל הספרים שלהם בשני פורמטים אחידים, "לשיר.." ייצא בפורמט הגדול ולמעשה היה חלק מסדרה של ספרים למעלה מ 40 ספרים, בהמשך גיליתי את ספריה של הוצאת שאמבלה Shambhala הוצאה אמריקנית המתמחה בספרים בודהיסטים וספרי זן. משאמבלה קניתי זכויות למספר ספרים, ואף נפגשתי עם ג'ונתן מנכ"ל ההוצאה שביקר כאן בארץ והדריך אותי, העצה הטובה ביותר שקיבלתי ממנו הייתה: מיקוד מיקוד מיקוד.

ואכן גם אנחנו בפראג משתדלים להתמקד בספרים בעלי יחוד וגוון מאוד מדויקים ולא להתפרס על פני תחומים רבים מדי.

רוב ספרינו הינם קודם כל ספרים מתורגמים, מכיוון שהעיסוק בעריכה והכנה של כתבי יד מקורים (כלומר ספרים שנכתבו בעברית) הינו מורכב יותר, את ספרינו ניתן להגדיר כ"ספרים מתווכים" כלומר ספרים שנכתבו על ידי אנשים מערבים הנשענים על תורות מזרחיות, בודהיסטיות וכו', אולם הם מיועדים לקהל מערבי ובאים לענות על שאלות ומצוקות של אנשי המערב.

התפתחות ההוצאה – מהספר הראשון עד לספר המאה. אבני דרך משמעותיות, מחוויית קריאת ספרים– למפגשים עם סופרים – לתהליכי גדילה, ריפוי והעצמה דרך סדנאות סופרים ואירועים.
לאלו מכם המעוניינים לקרוא עוד על הסיפור של פראג היכנסו לבלוג שלי באתר

התחדשות

לפני כשנה השקנו מחדש את אתר האינטרנט של הוצאת פראג. האתר עוצב מחדש ועכשיו כולל חנות שמאפשרת קניה ישירה דרך האתר, באמצעות כרטיסי אשראי,ו /או פיפל. מידע על כל הספרים, הסופרים הסדנאות, ועוד ועוד…

ההיגיון מאחורי מבנה האתר

אבני היסוד של האתר הם הספרים עצמם כמובן, ולכן כמעט כל עמוד באתר, מרוצף בעטיפות הספרים כאשר מידע נוסף על כל אחד מהספרים והסופרים הוא אך במרחק לחיצה על הכריכה הכותרת או תמונות הסופרים.

בברכה
אילן לוי