הרצאה לדבר דרך הסוס
יום שישי 15.4.2016 11:00 – 12:00
 אולם גלריה

הכניסה חופשית 
אך יש להרשם מראש 
אנא מלאו את הטופס כאן ושלחו להרשמה

[contact-form to=’prag@prag.co.il, orna.raiter@gmail.com’ subject=’נרשמים לדבר דרך הסוס’][contact-field label=’שם’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’אימייל’ type=’email’ required=’1’/][/contact-form]

מחיר מיוחד לרוכשים קלפים בסדנה – 220 ₪ במקום 250 ₪

אורלי ברק
יועצת ארגונית ומנחת קבוצות בכירה, בוגרת תוכנית הגשטאלט של אוני’ תל אביב. תלמידת זן- בודהיזם, מומחית לעבודה עם סוסים בשיטת  EAGALA (פסיכותרפיה באמצעות סוסים) ארגון בינלאומי לשילוב סוסים בתהליכי טיפול ולמידה.

     YardenMendelson

ירדן מנדלסון
מתמחה בפסיכולוגיה קלינית, מנחת סדנאות להתפתחות אישית, ומדריכת רכיבה טיפולית. מוסמכת EAGALA (פסיכותרפיה באמצעות סוסים) ארגון בינלאומי לשילוב סוסים בתהליכי טיפול ולמידה.

OrliBarak

הסוס כבעל חיים מלווה אותנו, בני האדם, למעלה מ-5000 שנה. היכולת המרפאות של הסוסים היו מאז ומעולם חלק מהקשר בין הסוס לאדם. ‘לדבר דרך הסוסים’ היא היכולת להתבונן על סוגיות בחיים דרך השימוש בתמונות של הסוסים. 

horse-and-hand

‘לדבר דרך הסוס’ –  סדנת הקלפים הטיפוליים של דרך הסוס

באמצעות  104 תמונות של סוסי פרא בשלל הרכבים ומצבים. אנו מביאים את הכוח הטיפולי של הסוסים לחדר.
הסוסים כמו בני האדם, הם חיות חברתיות ותקשורתיות. הם קובעים תפקידים בתוך העדרים שלהם, מעדיפים להיות עם חבריהם. יש להם אישיות, גישות ומצבי רוח מובחנים. לסוסים יש שורה ארוכה של הבעות פנים ותנועות, שרבות מהן משותפות לבני אדם. מחקרים מראים כי לסוסים יש 17 הבעות פנים, יותר מכל בעל חיים אחר. הבעותיהם של הסוסים עשויות להעיד על מצב רוח, כוונה, בלבול ועוד.

כניסה חופשית בהרשמה מראש

 סוס   הסוסים 

2 סוסים3 סוסים

 

 

 

 

 

 

 

התמונות מתעדות מגוון מצבים בחיי עדר הסוסים והן נבחרו על מנת לאפשר למטופל להשתמש בהן כמטאפורות למצבים בהם הוא נתקל בחייו:  אל מול עצמו, אל מול חבריו ובסביבתו.

שימוש בקלפי דרך הסוס במרחב הטיפולי מעמיק ומעשיר את השיח בין המטפל למטופל הדיבור דרך הסוסים מאפשר למטופל, פעמים רבות, ריחוק מהסיטואציה “אלה רק סוסים” , דבר המאפשר הצפה ונגיעה בתכנים חבויים, רגשות קשים, דילמות, טראומות שהודחקו באופן לא שיפוטי ומוגן. הדיבור דרך הסוסים מסייע להפוך את הלא מדובר למדובר, ומכך לקדם את התהליך הטיפולי. השימוש בקלפי דרך הסוס יתרום במיוחד בסיטואציות בהן נדרשת התבוננות עמוקה פנימה ובמצבים בהם המטופל מתקשה לבטא את רגשותיו, להמשיג חוויות ולהביא את עולמו הפנימי.

בסדנה נלמד כלי לעבודה עצמית, לרפלקציה אישית ולשיקוף המקום בו אני נמצא/ת דרך התבוננות בסוסים. נלמד כיצד הקלפים וצורת ההסתכלות שלנו עליהם יכולים לסייע לנו ללמוד על עצמנו, על מקומנו, על האנרגיות השורות בנו ועל כיווני ההתפתחות הזמינים לנו.

בנוסף נלמד כיצד ניתן להשתמש בקלפים ככלי טיפולי וכיצד ניתן להשתמש בטכניקות שנלמדו בתהליכי טיפולים באחרים