טיולים לדמנהור הפלא השמיני של העולם

הצטרפו אלינו להרפתקה בלתי נשכחת

סיפור אהבה מביקור ראשון

לפני חמש שנים, שמעתי על קהילה רוחנית שחפרה מקדשי ענק מתחת לאדמה למרגלות הרי האלפים באיטליה.

קהילת דמנהור, כל מה שידעתי זה שהמקום לא ידוע כל כך, והשמועה אמרה שלא קל למצוא את המקום, אכן בנסיעה הסתבר לי שאין אפילו שלט, נסעתי הלוך ושוב על הכביש הראשי, נכנסתי לעיירה ליד ואיש לא ידע על מה אני מדבר, בסוף הגעתי! אחרי הכל אני בחור עקשן… ונכבשתי; המקדשים, האולמות, היכלות ענק מתחת לאדמה, קירות מצוירים ומעוטרים, פסלים חצובים ומסותתים בסלע, מעברים ואפילו מעליות.

אולם יותר מכל; זו הקהילה, האנשים שמרכיבים את כל המרק המופלא הזה. מיד שהגעתי, גדזה (GADZA) מנהלת הקבלה במקום, נתנה לי פתק עם מספר טלפון של זאב בן אריה – מדריך טיולים רוחניים. ”כבר שנים שהוא מגיע לכאן עם קבוצות, אולי תעבוד איתו“, ככה אמרה לי בלי שהכירה אותי.

וכך היה, חזרתי לארץ, איתרתי את הסרט היחיד שנעשה על המקום “חלומות על דמנהור” ארגנו הקרנות והזמנו את גאדזה ואורניתורינקו להרצות (חברי הקהילה בוחרים להם שמות של בעלי חיים על מנת להעצים את הקשר עם הטבע).

עד כה למעלה מ 5000 איש צפו בסרט,  תרבויות עולמי בשיתוף עם פראג מוציאים כשבע קבוצות לדמנהור כל שנה.

בארבע השנים האחרונות הוצאנו למעלה מ 30 קבוצות, בהדרכתו של זאב בן אריה, מנהל ובעלים של חברת טיולי הבוטיק ‘תרבויות עולמי’.

זאב הינו ידיד ותיק של הקהילה, סופר ודוקטורנט למדעי הדתות באוניברסיטה העברית בירושלים.

הטיולים שלנו לדמנהור הינם ליגה בפני עצמה. אנחנו המנוסים והוותיקים ביותר, למדריכים שלנו היכרות אישית ועמוקה עם המקום ומדריכי הקהילה.

משולבים בסיורים גם סדנאות כיפיות של אומנות ויצירה.

בסתיו 2019 מתוכננים  שני טיולים לדמנהור בספטמבר, אך בשל הביקוש הרב הוספנו עוד טיול לדמנהור בנובמבר; מזג האוויר עדין נוח והטיסות זולות יותר.

הצטרפו אלינו להרפתקה בלתי נשכחת
אילן לוי

 

להרשמה ותשלום מקדמה

 לפרטים נוספים התקשרו 050-6527985

 

חשיפת עומק למקדש אדם ולדרך הרוחנית של דמנהור, הכוללת שלושה ביקורים במקדש, יער מקודש, השתתפות בטקסים ואירועים לחיבור עם העולם שמעבר ביום המתים (האלווין). הטיול בנוי כתהליך עלייה לרגל והתחברות עם הקדושה, כשהוא משלב ביקור מוזיקאלי מדיטטיבי, תהליכים שמעלים זכרונות, ומפגשים עם אנשים, אנחנו עושים את זה בדרך של דמנהור, לפי המודל המשתתף, ומתוך ההיכרות רבת השנים שלנו עם המקום. בנוסף לכך אנחנו מקדישים יומיים לבקר באתרים הכי מדהימים של צפון איטליה: עיר המאגיה טורינו, המנזר על ההר מהסרט שם הוורד, הרים קדושים שהם אתרי מורשת עולמית, ועוד.

מדריך: זאב בן אריה, חבר אישי של קהילת דמנהור והמייסד, המוציא מסעות לדמנהור מזה 21 שנים. דוקטורנט למדעי הדתות שחקר ישובים רוחניים בארץ ובעולם (וגר באחד בעצמו)

פרטים נוספים תכנית הטיול והזמנה כאן