החלק הטוב ביותר בחיים הוא
ההבנה מדוע טוב יותר שהדברים לא הסתדרו

פול הדסון, 26 בספטמבר, 2014

החיים – הדבר המכוער ביותר והיפה ביותר ביקום. מטבעם, כל היצורים החיים אינם מושלמים. כל יצור חי פוגש את סופו במוקדם או במאוחר – גם היקום עצמו יתפורר יום אחד, וימות.

כל דבר מת; זה הגורל שמצפה לכולנו, קרוב יותר בכל יום. בכל זאת, בו בזמן, היופי הוא יפה במידה שהוא בן תמותה. דברים שאינם מתים לעולם, לא ניתן באמת להעריכם על יופיים, כיוון שאינם מזמינים להיראות ולהיות נאהבים לפני סופם.

דברים שאינם מתים, לא חיים באמת. החיים הם יפים, וכבני אדם אנחנו יודעים איך לחיות אותם במלואם.

אנחנו חיים את החיים בדרך הטובה ביותר האפשרית – אנחנו חיים אותם על-ידי עשייה מתמדת של טעויות, על-ידי קרטוע תמידי, כשאנו משנים ללא הרף את הנתיבים ואת הכיוונים שלנו בחיים, ושופטים כל צעד ושעל שאנו עושים. אנחנו חיים כדי לפשל וכדי ללמוד מהטעויות שלנו.

טעויות הן חלק הכרחי של החיים, ומטרתן לא רק ללמד אותנו, אלא לקרב אותנו צעד אחד נוסף למציאת עצמנו. להיות אדם יכול להקשות עלינו את הערכת החיים – לרבים מאיתנו החיים קשים באמת.

אפילו הייתי אומר שלכולנו יש חיים קשים, מאחר שקושי הוא עניין של פרספקטיבה, והפרספקטיבה שלנו כמהה תמיד ליותר יופי, יותר הצלחה, יותר שגשוג.

הדבר שכדאי לנו לזכור הוא שיופי, הצלחה ושגשוג הם טובים כמו ההיפוך שלהם: היעדר יופי, היעדר הצלחה או היעדר שגשוג. זה הריק שאנו מרגישים בתנועה שלנו לאורך נתיב חיינו, שמאפשר לנו באמת להעריך את מה שהחיים שלנו הפכו להיות.

כשאין לך דבר, אתה יכול להעריך כל דבר. כישלון חרוץ שוב ושוב הוא שמאפשר לנו להצליח. המאבק והאובדן מאפשרים לנו לשגשג ולמצוא אושר.

כל דבר בחייכם קרה ודאי על מנת שתוכלו להתקיים – כל דבר קטן. לא הייתם אותו אדם בדיוק, אם כל חוויות העבר שלכם היו שונות. אפילו הדברים הקטנים, הלא נעימים, מעצבים אותנו להיות האנשים שאנחנו אמורים להיות.

הרגעים הגדולים ביותר של בהירות בחייכם יתקבלו כאשר תסתכלו לאחור על המסע שלכם ותסיקו שכל זה היה לצורך, ושהכול יפה.
הרגע שבו אתם מבינים שהנעורים הקשים שלכם היו הכרחיים.

מרבית הלמידה שלנו נעשית כשאנחנו צעירים. החיים מלמדים אותנו שיעורים בסדירות מהירה. ככל שאנחנו מתבגרים, השיעורים נעשים תכופים פחות. מהיום שבו אתם נולדים, ולאורך כל הדרך עד שנות העשרים שלכם – אז תחליטו מי האדם שתהיו לשארית חייכם.

הדברים שחוויתם, הדברים שניסיתם וראיתם, ביססו את ליבת אדם שהנכם עכשיו. יום אחד, סביר להניח, שתסתכלו לאחור על כל זה – כל הכיף וכל הקושי – רק כדי להבין שכל זה ודאי קרה, שכל זה היה לצורך.

? ? ?

הרגע שבו אתם מבינים שאם לא הייתם נכשלים כישלון חרוץ, לא הייתם לומדים את השיעור שלכם.

אנשים נכשלים כל הזמן – לעתים קרובות הם נכשלים מספר פעמים באותם דברים. כישלון הוא אחד הדברים הגדולים ביותר בעולם, מפני שהוא מזכיר לנו שאיננו מושלמים. זה מזכיר לנו עד כמה עלינו ללמוד כדי להפוך לאנשים שאנחנו רוצים להיות.

חלק מהכישלונות הגדולים ביותר בחייכם יהיו הנכסים הגדולים ביותר שלכם. יום אחד תבינו שאם לא הייתם נכשלים, לעולם לא הייתם מצליחים.

? ? ?

הרגע שבו אתם מבינים שלֵב שבור שינה את חייכם לעד.

לב שבור – בין אם הוא שלכם או של אחר – ישנה אתכם לעד. הוא ישנה את מרקם הווייתכם ויהפוך אתכם לבני אדם שונים לחלוטין.

לב שבור הוא אחת החוויות הכי רגשיות והכי מתישות בעולם, אך הוא נמצא במקום השני, אחרי שבירת לבו של האדם האהוב עליכם ביותר.

לבכם השבור נשאר איתכם עד שמישהו אחר מתקן זאת, אך שבירת לבו של האדם האהוב עליכם נשארת איתכם לשארית חייכם. זה יכול להיות סבל אכזר, אבל האמינו לי כשאני אומר לכם שזה הכרחי.

? ? ?

הרגע שבו אתם מבינים ש”משרת החלומות” שלכם מעולם לא היתה באמת משרת החלומות.

לאנשים מסוימים נדרש זמן רב יותר מלאחרים על מנת להשיג את מטרת חייהם – אין זו אשמתו של איש, מאחר ומציאת מטרה חיינו מתרחשת מחוץ לנו באותה המידה שהיא מתרחשת בתוכנו.

אולם לחוות את אותו רגע של הארה, להבין שמה שחשבתם פעם שהיא מטרת חייכם, היא כלל לא המטרה האמיתית, הוא אחד מהרגשות היפים ביותר בעולם.

לעתים קרובות אנו נכשלים בהשגה או בהצלחה במשרת החלומות שלנו, כי יש יותר מזה, משהו גדול יותר מחכה לנו.

? ? ?

הרגע שבו אתם מבינים שהחברים הכי טובים שלכם, אינם חבריכם כלל.

לאורך חיינו אנחנו צוברים חברים יותר מאשר מכנסי ג’ינס. רוב האנשים שחשבנו שיהיו שם כדי לתמוך בנו, יהיו אלה שיום אחד ינטשו את הספינה ויניחו לנו לטבוע.

אחד השיעורים החשובים ביותר בחייכם הוא להבין כי מי שחשבתם שהוא חברכם הטוב, איננו חבר כלל. אתה מבינים שמוטב להישאר בלי חברים מאשר להישאר עם מתחזים.

ואתם לומדים להעריך יותר את אלה מחבריכם שהם חבריכם האמיתיים.

? ? ?

הרגע שבו אתם מבינים שללכת לאיבוד זמן רב כל כך, היה הדרך היחידה למצוא את האדם שאתם אמורים להיות.

אם אינכם הולכים לאיבוד לעולם, לא ניתן יהיה למצוא אתכם. אם אתם מעמידים פנים שכבר יש בידיכם הכול רק לשם ההתחזות, אז תיכשלו לגמרי בחיים.

עליכם להשלים עם כך שהלכתם לאיבוד, ואז למצוא את דרכם מבעד לערפל.

יום אחד, בהנחה שלא תחדלו לחפש, תוכלו למצוא את האדם שאתם אמורים להיות, ותשלימו עם הצורך בחיפוש הממושך.

? ? ?

הרגע שבו אתם מבינים שאהבת חייכם עדיין מחכה לכם.

בני אדם נוהגים להשוות הכול לדברים שכבר מוכרים להם. לעתים קרובות אנחנו מגלים שמשהו שחשבנו שהיה מדהים כל כך, היה למעשה די נפוץ ובלתי מיוחד.

הגבר או האישה שחשבתם שהם אהבת חייכם, נראים אולי נפלא כל כך, מפני שטרם פגשתם אהבת חייכם האמיתית.

ביום שבו תפגשו את האדם שאיתו תרצו לבלות את שארית חייכם, הוא היום שבו תחושו חיוניים יותר מאי פעם – וכנראה חיוניים יותר מכפי שתחושו אי פעם שוב.
? ? ?

הרגע שבו אתם מבינים שעולמכם התפרק לחלוטין, ואתם עדיין עומדים על רגליכם.

החיים מורכבים מאוד – אני אפילו לא מדבר על החיים בכללותם, אלא על חיינו האישיים. ישנם היבטים רבים כל כך ופרטים רבים כל כך שמרכיבים את מי שאנחנו כיחידים, עד שכמעט בלתי אפשרי לשלוט בכול.

לפעמים לשלוט בכול אינו אפשרי. לפעמים דברים אמורים להתפרק ולהישבר. לפעמים החיים שאתם מנהלים רחוקים כל כך מהחיים שאתם אמורים לחיות, עד שלאבד הכול הוא הדרך היחידה שתצאו ממנה כשידכם על העליונה.
הרגע שבו אתם מבינים שאפילו האובדן עצמו אינו יכול לעצור אתכם, שעצב, ייאוש, כעס ופחד לא יוכלו לעצור בעדכם, הוא הרגע שבו אתם נעשים מושלמים. פגומים בצורה מושלמת, ובכל זאת מושלמים.

קישור למאמר המקורי