איך מסכמים שנה כזאת? ותחזית לשנה הבאה

בדרך כלל סיכום השנה שלי הוא קצר ופשוט אני עורך רשימת תודות לכל האנשים שעבדו איתי וסייעו לי במלאכת הוצאת הספרים ודי… רק שהשנה מרגיש לי נכון לחרוג מהעצלות הזו ולנסות להיזכר במה שעברתי/ עברנו השנה.

השנה עצמה, למי שלא זוכר התחילה בסערה ובשיטפונות, וכשחשבנו שהנה הרע מאחורינו הגיע הנגיף, והסגר ההוא. באופן אישי התחלתי את שנת תש”פ בחופשה וטיול של  חודשים תמימים בתאילנד, בנקוק, צ’אנג מאי, שדות הקפה בדווי צ’אנג פארם שם שתתי את כוס הקפה הטובה ביותר. ובינואר עוד הספקנו לארגן את הכנס השלישי על פסיכדלים שהיה מלא עד אפס מקום. התכניות היו גדולות: להמשיך בהקרנות הסרט חלומות על דמנהור, כנסים – שישה כנסים היו בתכנון בנושאים שונים, וקבוצה לטיול טארוט באיטליה. אני מודה שבתחילת הסגר הייתי קצת בהלם וחשבתי שהנה מפעל חיי יורד לטמיון. אחר כך באה ההתאוששות והעבודה באינטרנט, וכאן המקום להודות לעפר אקו הנפלאה שמחזיקה את האתר, ולאלפי לקוחותינו הנפלאים שרכשו ספרים באתר פראג.

וכמובן התפנה זמן להאיץ הוצאה לאור של ספרים חדשים:

סדרת ספרים על טיולי תרבות ורוח  –  פרויקט שעבדנו עליו תקופה ארוכה ונולד כהמשך לטיולי התייר הרוחני שארגנו בארץ ובעולם בשיתוף עם זאב בן אריה. עד כה יצאו 9 ספרים בסדרה ועוד שנים נמצאים בהכנה.

שני ספרים של פמה צ’ודרון מחברת רב המכר כשהדברים מתפרקים ויקירת המערכת: ספר החמלה, ולקבל ברצון את הבלתי רצוי. את שניהם תרגמה רנה וורבין המחוננת.

וגולת הכותרת קברט מיסטיקה מאת אלחנדרו חודרובסקי בתרגום מבריק של גיא אביבי. חודורובסקי אליו התוודעתי דרך יואב בן-דב ז”ל הוא במאי תיאטרון וקולנוע, סופר ומשורר, שחקן פנטומימאי, אמן קומיקס, טארוטולוג, מטפל, מדריך רוחני וממציא הפסיכומאגיה- שיטת טיפול באמצעות אומנות מרפאת שצמחה מחקירותיו אודות סוריאליזם, חלומות צלולים, אלכימיה, זן בודהיזם ושמאניזם. נולד בצ’ילה ב 1929 וחי בצרפת.

כמו כן, לאחר היסוסים אני העליתי בלוג אישי שמרכז את שתי האהבות הגדולות שלי ספרים וקפה .

ולסיום, הבטחתי תחזית לשנה הבאה: ובכן יהיה מעניין, קר בחורף והביל במישור החוף

שנה טובה

אילן לוי
הוצאת פראג

 

 

 

 

 

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. ענת ר. לביא

  ברכות חמות לשנה טובה, רעננה.
  זקני מקובלים, בכתבים מלפני מאות שנים, צפו מסתבר תש”פ שנה קשה. המשמח שנפטרנו ממנה, הגם שטרם השלמנו כנראה כל שיעוריה. וגולת הכותרת היא ששנת תשפ”א = תהיה שנת פלא ואור.
  אמן. תתחדש ונתחדש 👐

 2. סיגל שטרית חסיד

  אילן יקר, אתה לא כותב מספיק…
  שנה טובה ורגילה 💕

כתיבת תגובה