חוויה מיסטית המחוללת באמצעות פסילוסיבין: השלכות עבור טיפול פליאטיבי ומחקר הדת (ההרצאה באנגלית)

פרופ' אנתוני בוזיס הוא פסיכולוג קליני ופרופ' לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ניו-יורק. הוא שימש כחוקר ראשי שותף ומטפל במחקר הפסילוסיבין לטיפול בחרדה אצלי חולי סרטן סופניים ב-NYU ומשמש כמנהל פרוייקט ומדריך סשנים ראשי במחקר הפסילוסיבין ומנהיגים דתיים של NYU.

ההרצאה תסקור שני מחקרים בפסילוסיבין – החומר הפעיל בפטריות חזיון – שנערכו בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ניו-יורק (NYU). המחקר הראשון בחן את השימוש בפסילוסיבין בטיפול בחרדה אצל חולי סרטן סופניים והאופן בו חוויה מיסטית המחוללת באמצעות פסילוסיבין מסייעת לחולים סופניים לפתח תחושת משמעות, להעצים את תחושת הרווחה הפסיכו-רוחנית ולצמצם את תחושות המצוקה הפסיכולוגיות והקיומיות. המחקר השני בחן את התועלת שיש בחוויה המיסטית שמעורר הפסילוסיבין עבור מנהיגים דתיים. המחקר גייס שורה של מנהיגים דתיים ממגוון מסורות על מנת לתאר ולתרום להבנתנו של הפנומנולוגיה של חוויות מיסטיות, להעריך את האפקט של חוויות פסילוסיבין על העבודה הרוחנית של מנהיגים דתיים, ולמצוא קרקע משותפת עבור דיאלוג בין-דתי.

Dr. Anthony Bossis is a clinical psychologist and Clinical Assistant Professor of Psychiatry at New York University School of Medicine and an investigator in FDA-approved psilocybin-generated mystical experience research. He is Director of Palliative Care Research, Co-Principal Investigator, and a psilocybin session guide for the NYU clinical trial investigating the efficacy of a psilocybin-generated mystical experience upon the existential and psycho-spiritual distress in persons with cancer. He is the Project Director and primary psilocybin session guide for the NYU Psilocybin Religious Leaders Study, a clinical trial evaluating the effects of a psilocybin-generated mystical experience upon religious leaders. Psilocybin is a naturally occurring hallucinogenic (psychedelic) compound found in specific species of mushrooms. Subjective features of a mystical experience include unity, sacredness, transcendence, and a greater connection to deeply felt positive emotions including that of love.

 

סגירת תפריט
×

עגלת קניות