דצמ 172016
 

העבר מתעורר לחיים

צוותי מנהלים ועובדים בכירים יכולים ללמוד המון מההיסטוריה, מהורדוס, מהנבטים, מקהילת דמנהור שחפרה מקדשי ענק מתחת לאדמה ונחשבת היום לקהילה המצליחה ביותר בעולם.

 

"מבצע הורדוס"

הורדוס יזם וביצע פרויקט גרנדיוזי, גדול מכל מיזם עד אז, העסיק 10,000 עובדים במשך שנים, סחט מחמאות מקיסרי רומא וגם מהיהודים (!), חשב מחוץ לקופסא, השתמש בטכנולוגיות חדישות, ועשה את הבלתי אפשרי. למה? מה? ואיך? – המפגש עוסק בנושאים של חזון ומטרות, ארגון וביצוע, ניהול פרויקט, ניהול זמן, ניהול אנשים ותקציב. האם יש לנו, בעידן המתקדם והטכנולוגי של היום מה ללמוד מההיסטוריה? יש הרבה מה ללמוד מהורדוס, אנו ממליצים לכם להעשיר את ההווה שלכם עם ידע היסטורי נפלא.
אנו שמחים להציע לכם יום עיון מרתק, המשלב הרצאה וסיור בליווי מצגות והמחשות מהשורה הראשונה בעולם. ביקור באתרים מרתקים בירושלים, ארוחה ברמה גבוהה, עבודה בקבוצות, והדמיות ממוחשבות. נחזור אל העבר ונשוטט בכל פינות המתחם האדיר, נבקר במחצבה, נלמד איך חצבו והסיעו אבנים, נלמד על השימוש בקשתות, מה כלל המתחם, סדרי גודל של בנייה, טכניקות בנייה, ועוד.
לצורך המחשת הנושא, יצרנו במיוחד מודל וירטואלי של הר הבית והמקדש, שחזרנו מבנה של מחצבה טיפוסית, ובנינו המחשות ממוחשבות של תהליכי בנייה, וכלי המאפשר שיטוט עצמי וירטואלי בהר הבית.

יום העיון מבוסס על מחקריהם של ד"ר יהושע פלג מהמחלקה ללמודי א"י וארכיאולוגיה, אוניברסיטת בר אילן

 

"ההיכל" יום עיון למנהלים: הפרויקט הגדול בישראל!

השתלמות ארגונית חווייתית בירושלים בנושא ניהול וארגון פרויקט בית המקדש. מפגש על קפה ועוגה, הרצאה בליווי מצגת וירטואלית ייחודית, סיור בכותל, במוזיאון הרובע ההרודיאני, ובמרכז דוידסון או מנהרות הכותל, לקבוצות דיון ועבודה, ארוחת צהרים תנ"כית, סיכום ושיטוט וירטואלי בהר הבית.

"הגזוזטרה המלכותית" חצי יום לעובדים: והיה הֶעקוב למישור!

בוקר או אחה"צ של חוויה לימודית בירושלים, בשילוב הרצאה וסיור, קפה ועוגה. ההרצאה תעסוק ותמחיש את הנושא בליווי מצגת וירטואלית ייחודית. סיור בכותל, במוזיאון הרובע ההרודיאני, ובמרכז דוידסון, קבוצות דיון ותרגילי ניהול, תצפית וסיכום עם כיבוד קל.

"החומה" הרצאה במתחם הארגון: ככה בונים חומה!

פעילות בכל מקום בארץ. קפיצה אחורה בזמן לימי הורדוס, באמצעות הרצאה בליווי מצגת וירטואלית, הכוללת המחשות בעזרת מודלים בתלת מימד. ההרצאה מלווה בסרטוני סיור באתרי הר הבית – כתחליף לסיור הרגלי.

*הפעילות רבגונית ומותאמת לקבוצות שונות

מדריך – זאב בן אריה

סופר, מרצה, מדריך טיולים מעל 15 שנה ובעל חברת טיולי הבוטיק "תרבויות עולמי"

בן אריה הוא מדריך טיולים משנת 1984. במהלך השנים שינה את אופי ההדרכה שהוא מעביר. הוא עורך טיולים המבוססים על מחקר רוחני ומחקר בעקבותיהם של מורים רוחניים. הוא מחברם של ספרים העוקבים אחר דתות שונות בעולם, תרבויותיהן, טקסיהן, ובעיקר דרכן המיסטית להתחבר אל האלוהים. הוא מכוון את טיוליו על מנת ללמוד מקרוב את המהלכים התנועתיים, הטקסיים, והמיסטיים, על סוגיהם ומהותם, תוך כדי שהות במקום עצמו שבו מתקיים האירוע. הוא מכוון דרכו כך שהוא, והתיירים המצטרפים אליו, יוכלו להשתלב באירועים עצמם, כחלק מהיחד הזה של כלל המשתתפים. דרכו זו מאפשרת לימוד ישיר, אנתרופולוגי מתוך מגע קרוב ודיאלוג, עם האנשים המבצעים את הטקסים. תהליך זה מקרב אותו למשמעות המיסטית המכוונת והרלוונטית למטיילים שמצטרפים אליו

 

"התייר הרוחני"  הנו מיזם של הוצאת פראג ותרבויות עולמי המציעים לכם טיולי עומק וחוויה מיוחדים במינם בארץ, ובמקומות בעלי משמעות רוחנית עמוקה בעולם, הרצאות, סדנאות קצרות, סדנאות יום, וסמינרים.

להזמנות: אילן 050-6527985

prag@prag.co.il