אוק 242016
 

מודה בכל פעם שידידי זאב בן אריה היה אומר לי סופיה בולגריה.

הייתי נרדם מהשעמום, רק ייצא ככה שיצאתי למסע הזה מכאן מסופיה, הייתי כאן יומיים עד שהרכב הגיע ועשיתי מה שתמיד אני נוהג לעשות להסתובב ברחובות.

תגלית לא רק שהעיר יפה, ענקית, שדרות רחבות ידיים, ומלאה בניינים יפיפיים מכל התקופות והצבאות הכובשים שעברו כאן, האנשים פה נחמדים מאוד, אוכל טעים, קפה מצוין, ונראה כאילו אף אחד לא ממהר לשם מקום.

ככה גיליתי את 365 association השם נגזר מזה שהם עושים את הסיור בכל ימות השנה, מומלץ ביותר. ארגון שלא למטרת רווח ששם לו למטרה לקדם את התיירות בבולגריה וכרגע פועל בשתי הערים הגדולות סופיה ופלובדיב, הם מארגנים כמה סיורים, היסטורי, תרבות, מזון, פאבים, ואפילו סיור להכרת העבר הקומוניסטי של העיר.
כל הסיורים בחינם, מלבד סיור התרבות (כולל כניסה למוזיאונים וארוחת טעימות) מה שיפה באמת זה שאת הסיורים מדריכים סטודנטים צעירים, חברה די משעשעים, מלאי ידע, דינו המדריך בסיור ההיסטורי עבר אייתנו על המונומנטים תוך חצי שעה (במקום שעה וחצי) ואז הוא לקח אותנו לבית של סבתא שלו, שעכשיו חצי ממנו זה בכלל חנות פרחים, הושיב אותנו בחצר, כיבד אותנו בתה וקפה, חילק לנו לימונים מהעץ, אחר כך הוא לקח אותנו לשכונה בה גדל, שכונה ישנה, על סף הריסה, אי אפשר כבר להיכנס עם רכב, גיבוב סמטאות, בתים קטנים, בנויים אחד על השני, , קירות מכוסי גרפיטי, מלאה זקנים שעדין לא התפנו וסטודנטים בגלל שכר הדירה הנמוך.
בסיור השני של האוכל, גם מדריכה משעשעת בכל מקום קיבלו אותנו יפה, רק שברגע מסוים נטלי המדריכה נשברה ולקחה אותנו למאפיה ליד המכללה בה היא למדה, אחרי כמה דקות הוציאו לנו מגשים של מאפים טריים וטעימים מאוד, לא הסכימו לקבל כסף, משם הלכנו לאיזה גן ציבורי ונעמדנו בתור לאיזה בחור עם דוכן גלידה מצ'וקמק ומופלא.

ולסיום לכבודי (מוציא לאור וכל זה) היא לקחה אותנו לשוק הספרים.

קישור לאתר של 365association

20160229_095718