אוק 072017
 

יום חמישי 16 לנובמבר

מרכז שכטר, נווה צדק רחוב שלוש 42 תל אביב

סדנת הטארוט של דמנהור בהנחית גאדזה סולידרקו ואורניתורינקו

שיגיעו לארץ מקהילת דמנהור מאיטליה. הסדנה תתקיים באנגלית ללא תרגום, באולם בית הכנסת.
הרשמה ותשלום לסדנה זו בנפרד מכרטיסי הכנס.

10:00 – 19:00 הטארוט של דמנהור

 

 

גזה סולדיגו
(Gazza Solidago)בעלת תואר ראשון בתרגום ופרשנות, מומחית לאלכימיה, טקסים, תקשור ומדיטציה, מתורגמנית ומדריכת טיולים.  גזה הגיעה לדמנהור בגיל 23 מתוך רצון להעמיק בגילוייה הרוחניים. ב 20 השנים האחרונות גזה מארחת ומדריכה את המבקרים בדמנהורגזה הייתה תלמידה ישירה של פאלקו (מייסד הקהילה) בתחומי האלכימיה והטקסים המקודשים . מאז 1990 מקדישה את עצמה לתקשור, שם היא לומדת להעצים ולפתוח את אופקיה ולחקור את הראייה המקודשת והקסומה של המציאות . 
מלמדת מדיטציה בבית הספר של דמנהור מ 2010 ומייסדת את בי”ס לאלכימיה בדמנהור.

אורניתורינקו פאלאתנו
(Ornitorinco Platano) חוקר ומורה בעלי ידע נרחב ביותר בתחום הרוחניות, הפיסיקה האזוטרית ומומחה לסמנטיקה דמנהורית. אורניתורינקו בעל תואר ראשון במדעי החיים ופילוסופיה ומהנדס שימור בניין. אורניתורינקו הגיע לדמנהור ב 1995 והיה תלמיד ישיר של פאלקו בתחומי המדעים האזוטריים ושיטת הריפוי העתיקה – סלפיקה .  יחד הם חקרו את הרבדים העמוקים של איזוטריה, ידע על המבנים הסלפיים, מדיומים, קלפי טארוט, ותורת הנבואה. אוניתורינקו מקדיש את חייו למחקר ומלמד מ2000 בביה”ס של דמנהור פיסיקה אזוטרית וקלפי טארוט .

הטארוט של דמנהור 

חפיסת קלפי הטארוט של דמנהור כוללת 79 קלפים שצויר על יד פאלקו (מיסד הקהילה והאב הרוחני) ומבוססים על ציורי הסלפיקות (מכשירי ריפוי המיוצרים בדמנהור בלבד) של,וקלפי הטארוט של דמנהור שואבים את השראתם ממצרים העתיקה. בשונה מחפיסות קלפי הטארוט המסורתים כאן יש תוספת של קלף בשם THE EVERYTHING הקריאה והפרוש בקלפים הללו שונה מקלפי הטארוט הרגילים.
הסדנה באנגלית ללא תרגום
באולם בית כנסת בקומת הכניסה
מספר מקומות מוגבל

התמונות בחפיסה זו של קלפי טארוט מקורן בציורים של אוברטו אייראודי "פאלקו" (הבז), מייסד הפדרציה של דמנהור באיטליה. 
הציורים צוירו במקור על קנווס בגודל 50 x 70 ס"מ בשילוב של מגוון טכניקות. המשמעות של כל קלף נכתבה על-ידי "פאלקן" בצדו האחורי של הקנווס המצויר. 
חפיסת קלפי הטארוט של דמנהור כוללת 78 קלפים כמקובל על-פי המסורת ואת קלף "הכל", (Everything) שנוסף על-ידי היוצר, 79 קלפים בסה"כ.
מה שמייחד את חפיסת הקלפים הזו הוא שאייראודי צייר כמה גרסאות לכל קלף, תמונות שונות לכל כותרת. אחת מגרסאותיו לקלפים של הארקנה הגדולה הוצגה במסגרת תערוכה אישית של האמן בגלריה אלנה ורולבסקיה, במוסקבה, מ-25 בנובמבר, 2010 עד 5 בפברואר, 2011.

קלף "הכל" (Everything)

הסמל המייצג את הקלף הוא הפנטגרם, כוכב מחומש הכולל 5 משולשים זהים, והוא יכול לקבל משמעות של כל קלף אחר בחפיסה. הכיתוב הנלווה לתמונה הוא: "המכלול, השלמות, האיזון הכלול (?), משחק המילים, אמון מחודש בידע המושג, הנתון, הנאמד, הנשפט, הבדידות הקיומית העצומה הבלתי נתפשת…"

הכוונה למרכיב הבלתי צפוי המתקיים מעבר לכל הדברים, אשר המשמעות שלו יכולה להתגלות רק דרך הפרשנות הניתנת בקריאה בקלפים באותו הרגע, כאשר הקורא או הקוראת בקלפים משתלבים באופן פעיל במשחק. מסיבה זו, יש אפשרות להוציא את הקלף מן החפיסה, כאשר הקורא או הקוראת בקלפים יעדיפו שלא לערוב להשפעה על האפשרויות. קלף "הכל" בהחלט יוצר הזדמנות למעורבות חדשה במהלך העניינים, כאשר הוא מכוון אל רצף אירועים חדש באותו זמן.

סדנת קלפי הטארוט של דמנהור תתקים ביום חמישי 16 לחודש נובמבר 2017 בנווה שכטר, נווה צדק, רחוב שלוש 42 ת"א, בהנחיתם של שני מורים מדמנהור.

 

 

הכנה של קלפי הטארוט

על-פי המסורת, דרך קלפי הטארוט ניתן להתחבר שוב לידע העתיק של הספר של תות. תות הוא אל מצרי עתיק, אלוהי הקסם המקושר לירח.

לירח יש השפעה משמעותית על בני האדם ועל כדור הארץ, הוא הכוח המניע את הגאות והשפל, מחזור עונות השנה ומצב הרוח האישי.

כדי להכין את הקלפים, אנחנו מציעים לפרוס אותם לאורו של ירח מלא (בלילה שבו הירח מופיע במלואו, או בשני הלילות שלפניו או לאחריו), כך שכל קלף ייחשף להשפעתו של הירח המלא.

לאחר פתיחת החפיסה, רצוי לבחון כל קלף למשך כמה שניות לפני שחושפים את כל הקלפים לאור הירח. בהמשך, כדי לשמור על התדר הזה לאורך זמן כדאי לעטוף את חפיסת הקלפים בבד שחור.

הכנת הקלפים בדרך זו מסמלת את רוח החיים שהיא מעין ייצוג של התודעה של המנחה אשר חפיסת הקלפים הזו היא שלו/ה. לכן גם רצוי שהקריאה בקלפים תתבצע אך ורק בהנחיית המנחה שחפיסת הקלפים הזו היא שלו/ה. מומלץ להיעזר בקלפים האלה בייעוץ בנושאים שהם משמעותיים להתפתחותו של האדם שמציג את השאלה.

הפדרציה של דמנהור

דמנהור נוסדה בשנת 1975 כחברה המקיימת מודעות לסביבה מתוך ערכים של רוחניות, מעורבות חברתית ואחווה. תושבי דמנהור מיישמים את העקרונות הללו בשאיפה להגשים את חלום היצירה של עולם בר-קיימא ושוויוני של אנשים וקהילות.

הפדרציה של דמנהור מתנהלת במרחב המשתרע על פני שטח של כ-5,000 דונם באזור ואלקיוזלה (Valchiusella) וקנווסה (Canavese), למרגלות הרי האלפים של חבל פיימונטה, וכוללת כ-1,000 תושבים, כמו גם מרכזי פעילות באיטליה, אירופה, יפן, ארצות-הברית ורוסיה. יש לה חוקה, מערך פיננסי ומטבע חלופי, מרכזי יצירה לאמנים, בתי עסק ושירותים, מרכז יישומי למחקר רפואי ומדעי, עיתון יומי, אוניברסיטה פתוחה ומערך חינוכי מגן ועד חטיבת ביניים.

הגלריה לאמנות ניאטל, ממוקמת בדמנהור Crea, המרכז לאמנויות ריפוי ומחקר בדמנהור, אחד המתחמים החשובים ביותר של הפדרציה של דמנהור, אשר נוסדה על-ידי אוברטו אייראודי וצוות של חוקרים עמיתים. הפדרציה של דמנהור מקיימת שיתופי פעולה עם ארגונים בינלאומיים המחויבים לפיתוח החברה והרוחניות על פני כדור-הארץ.

בשנת 2005, זכתה הפדרציה של דמנהור להכרה על-ידי פורום ההתיישבות הגלובלית של ארגון האומות המאוחדות כמודל לחברה בת-קיימא ובשנת 2008, זכתה לציון כדוגמה ליישום העקרונות של אמנת כדור-הארץ.