סופים ועוד……..
סוף שבוע – עכו והסופים – טיולים, מוזיקה וריקוד. 6-7.3 (שושן פורים)

בלב העיר העתיקה של עכו מוקם בימים אלו מרכז רוחני ומתחם מופלא של המסדר שאזלי יאשרוטי, מסדר סופי (זרם מיסטי באסלאם) שהוקם בארץ לפני 150 שנה ומונה כיום 3 מיליון מאמינים ברחבי העולם. בתחילת מרץ (פורים) מארח המסדר את הדרוויש המחולל – אוזאיר יורט מטורקיה, מיוצרי הסרט "חזרתו של רומי".
לכבוד הביקור הנכם מוזמנים לסוף שבוע חוויתי ומיוחד, במסגרתו נכיר את אחד המקומות היפים בארץ ונחשף לתורתם, הריקוד והמוזיקה של הדרווישים המחוללים ומסדרי הסופים בישראל..
במסגרת סוף השבוע ונכיר את מסתרי העיר בת 5000 השנה שהייתה מרכז פולחן לאלוהות הנשית, מקום מושב המסדר הטמפלרי והגביע הקדוש בימי הביניים, ובירת הארץ בתקופה העותומאנית (בהדרכת זאב בן אריה), אוזאיר יעביר שתי סדנאות ייחודיות בהם נלמד את יסודות הריקוד והתורה של הדרווישים המחוללים. ובערב שישי נקיים טקס זיכר חגיגי עם מוזיקה ושירה סופית. שיונחה על ידי שייח ראסן מנאסרה מהמסדר הקאדרי ומר עומאר ראיס מהמסדר השאזלי, ובליווי להקת אילהי מנצרת
סוף השבוע הוא הזדמנות ייחודית להכיר את עכו האחרת ואת הזרם המיסטי של האסלאם – סופים

משתתפים:
עומאר ראיס – המארח מטעם המסדר השאזלי יאשרוטי בעכו.
אורח מיוחד – אוזאיר אוזרט מהדרווישים המחוללים בקוניה. יעביר סדנאות שבהם נלמד על עקרונות הריקוד ושירתו של גלאל א דין רומי. ביחד עם אילנה – סאבורה מישראל
זאב בן אריה – מדריך טיולים בכיר, יגלה לכם את סודות עכו
שייח' ראסן מנאסרה – יעביר ערב שירה וטקס זיכר סופי
להקת אילהי מנצרת – תנעים בנגינות סופיות על עוד, קנון ותופים

תוכנית סוף השבוע

יום שישי 6.3
10.00-14.00 טיול: מסתרי הגביע הקדוש בעכו. מסדרי הטמפלרים, ההוספיטלרים והגביע הקדוש בעיר שהייתה החשובה ביותר בעולם בימי הביניים, מה היה הסיבה למסעי הצלב, הרחניות שלהם? כיצד זה מתבטא בבניינים ובשרידם המרשימים ההולכים ונחשפים כיום
בחודשים האחרונים עברו אולמות האבירים מתיחת פנים, נוספו חלקים חדשים, והחלקים הקימים מולאו בתצוגות המראות את החיים כמו שהיו פעם. נלמד על תורת ההרלדרי (סמלים על המגינים) וקוד הצבעים שמאחריה, נראה אולם מסתורי שהתגלה רק לאחרונה וייתכן שקשור לגילדות הבנאים החופשיים. נלמד על מפגשים מסתוריים בין חכמי המזרח למערב, ועל סוד הגביע הקדוש. מדריך: זאב בן אריה
14.00-15.00 הפסקת צהריים באופן עצמאי בעיר העתיקה
15.00-19.00 סדנא ריקוד הדרווישים המחוללים: הסיבוב הסופי מחזיר את האדם אל עצמו. כל דבר ביקום מסתובב, הכוכבים במסילותיהם, האטומים בגוף, עונות השנה והעולם, אלא שרק האדם יכול להסתובב עם מודעות ולהעשיר בכך את הבריאה.
אוזאיר אוזרט הוא אחד מהאנשים היחידים בעולם שגדלו על ברכי הסיבוב הסופי – ריקודי הדרווישים המחוללים. בסדנא ייחודית, נלמד ביחד איתו את יסודות הירוקד ומשמעותם.
אין צורך בניסיון קודם או בכושר פיזי, הסיבוב מתאים לכל אחד בכל גיל ומצב. כל אחד לפי יכולתו
19.00-21.00 ארוחת ערב של יום שישי. נתארגן באחת ממסעדות העיר לארוחה משותפת למעוניינים
23.00 – 21.00 טקס זיכר וערב מוזיקאלי עם להקת אילהי מנצרת בהנחיית שייח' ראסן מנאסרה מהמסדר הקאדרי ומר עומאר ראיס מהמסדר השאזלי.
למשך שעתיים נתנתק מהעולם הזה ונצלול לתוך השירה והמוזיקה הסופית. חברינו המוסלמים ינחו אותנו לתוך תרגולת הזיכר, שהיא האמצעי העיקרי שדרכו הם מתחברים אל אלוהים. אלא שנקודת החיבור נמצאת בתוך כל אחד מאיתנו. המוזיקה תנעים את זמננו ותקל על המעבר הזה – ממימד אחד למימד אחר.
הזדמנות חד פעמית לחוות ערב מיסטי במקום מיוחד

יום שבת 7.3
10.00-14.00 טיול: הדרווישים של הגליל. נטייל בסמטאות עכו בעקבות סיפורו המדהים של עלי נור א דין שהגיע מהמגרב לפני 150 שנה בעקבות צו אלוהי וייסד את המסדר השאזלי יאשרוטי המונה כיום 3 מיליון מאמינים ברחבי העולם. עקרונות המסדר: אהבה, מדיטציה ואוניברסליות, והוא בונה כיום מרכז רוחני גדול ומפואר בלב העיר העתיקה. נבקר באתרים הקשורים לסיפור: מסגד הזיתים, אתרים בלב העיר העתיקה, חאן אל עומדן והמסגד הגדול, ונקיים סיור מקיף בתוף המרחז החדש, כולל מפגש עם ראש המסדר בארץ וכניסה לאולמות השונים הסגורים לקהל. אל הטיול יצטרף אורח מיוחד מקוניה (הדרווישים המחוללים), שיענה על שאלות של אנשים.
מדריך הטיול: זאב בן אריה, כתב ספר על המסדר ומתרגל בעצמו את הדרך הסופית
14.00-15.00 ארוחת צהריים עצמאית בעכו
15.00-19.00 סדנא ריקוד הדרווישים המחוללים הסיבוב הסופי מחזיר את האדם אל עצמו.

אוזאיר אוזרט הוא אחד מהאנשים היחידים בעולם שגדלו על ברכי הסיבוב הסופי – ריקודי הדרווישים המחוללים. בסדנא ייחודית, נלמד ביחד איתו את יסודות הירוקד ומשמעותם.
אין צורך בניסיון קודם או בכושר פיזי, הסיבוב מתאים לכל אחד בכל גיל ומצב. כל אחד לפי יכולתו

מחירים:
יום שישי:
טיול גביע קדוש ביום שישי – 80 שח (כולל כניסות)
סדנא דרווישים מחוללים – 100 שח
ערב זיכר – 100 שח (כולל כיבוד ושתייה חמה)
מחיר היום כולו – 200 שח

יום שבת
טיול דרווישים של הגליל – 60 שח (כולל כניסות)
סדנא דרווישים מחוללים – 100 שח
מחיר היום כולו: 120 שח

מקום מפגש הטיולים: כניסה לאולמות האבירים בעכו. מול אכסניית נוער האבירים
מיקום הסדנאות וערב הזיכר: המרכז השאזלי נמצא ליד מלון אפנדי עיר העתיקה עכו, רחוב עלי נור א דין 8. כיפה כחולה הבולטת מכל מקום בעיר
ראו אתר של המרכז www.akkosufi.co.il
לינה: בעכו יש כיום כמה אפשרויות לינה. בתוך העיר העתיקה יש אכסניית האבירים ומלון עכוטל. מחוץ לעיר מלון חוף עכו ואחרים. על המשתתפים לדאוג ללינה באופן עצמאי

הגעה: על המשתתפים לדאוג להגעה באופן עצמאי. יש רכבת ואוטובוסים, גם במוצאי שבת. מוניות שירות במשך כל היום.
ארוחות: אפשר להביא סנדוויצים מהבית, יש במרכז הסופי היכן לאכול ותהיה שתייה חמה. במהלך היום נתפזר לחומוס במסעדות העיר. יום שישי בערב נתארגן לארוחה משותפת באחת המסעדות (למעוניינים)
פרטים והרשמה: זאב בן אריה – 054-4751080  rhazy@zvia.org.il

לקריאה על הסופים: אתר טיולים בארץ www.rhazy.com

טיולים בחו"ל : www.eco-tarbut.co.il

השזאלי עכו

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×

עגלת קניות